gototopgototop
نامگذاری سال 96

مقام معظم رهبری سال 1396را سال اقتصاد مقاومتی :تولید و اشتغال نامگذاری کردند .

ساعت و تقویم
امروز
 يكشنبه , 30/مهر/1396
 Sunday , 22/October/2017
اوقات شرعی
مصرف بهینه آب در خانه

باید بدانیم که صرفه جویی و مصرف بهینه آب زمان خاصی ندارد و مصرف کنندگان باید در تمام اوقات روز الگوی مصرف بهینه را رعایت کنند. در این بین وزارت نیرو اقدام به ارایه چندین روش موثر در کاهش مصرف کرده است که به قرار زیر است:

با هر دقیقه دوش گرفتن بین 20 تا 40 لیتر آب مصرف می شود بنابر این بهتر است زمان مورد نیاز برای دوش گرفتن را کاهش دهیم و استفاده از وان را در دستور کار خود قرار دهیم.
مراقب خرابی سیفون توالت ها باشید چون در صورت خرابی، حدود 150 لیتر در شبانه روز آب هدر می رود.
چکه کردن و نشست آب از شیر و لوله ها منجر به هدر رفتن مقدار زیادی آب در هر 24 ساعت می شود پس همواره شیرها را بررسی و در صورت خرابی در مورد رفع این مشکل به تعویض واشر آنها اقدام کنید.
می توانیم با استفاده از یک لیوان آب دندان های خود را مسواک بزنیم و هنگام مسواک زدن جریان آب را قطع کنیم.
هنگام شستن میوه و سبزی شیر آب و راه خروجی ظرفشویی را بسته، آن را تا نیمه آب کرده، سپس سبزی و میوه را در آن بریزید و ضد عفونی کنید و در پایان آنها آبکشی کنید
باغچه را تنها در ساعات خنک روز آبیاری کنیم، این کار از رشد علف های هرز جلوگیری می کند و تبخیر آب را به حداقل می رساند
چند بطری آب آشامیدنی در یخچال بگذارید تا ناچار نشویم شیر آب را برای خنک شدن باز گذاشته و مقدار قابل توجهی آب را هدر دهیم.
برای شستن اتومبیل از چند سطل آب به جای شلنگ استفاده کنید.
. کولر آبی را بازدید کنیم و در صورت اتلاف آب شیرهای شناور با دوام و محکم به کار ببریم.
کارکردن کنتور در زمانی که همه شیرهای آب بسته است، دلیل اتلاف آب از لوله های داخل ساختمان است که در نتیجه آن مقدار زیادی آب به هدر رفته و هزینه گزاف آن را شما خواهید پرداخت.
انتخاب کننده قالب
نظرسنجی اقدامات شرکت
لطفا نظر خود را در خصوص اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان اعلام نمایید؟
 
نظرسنجی
سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
 
ارتباط با مدیر سایت
سال 96 سال اقتصادمقاومتی تولید-اشتغال مبارک باد خانه

صفحه اصلی

سه هزار انشعاب فاضلاب

معاون درآمد و امور مشترکان آبفای استان زنجان گفت: در شش ماهه نخست امسال سه هزار انشعاب فاضلاب و در مجموع هفت هزار انشعاب فاضلاب خانگي در اين استان واگذار شده است.
به گزارش پايگاه خبري وزارت نيرو، "اردوان سلطاني" ایجاد تاسیسات و نصب انشعابات فاضلاب خانگی را تنها راه صیانت از آلودگی سفره های زیر زمینی آب در مقابل هجوم آلاینده های انسانی و صنعتی و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده و برگشت مجدد آب به چرخه طبیعت دانست. 
وي  با اشاره به اهمیت اجرای شبکه و تاسیسات فاضلاب و استفاده شهروندان از آن، گفت: وجود فاضلاب های خانگی که دارای مقادیر متنابهی از مواد آلاینده از قبیل نیترات و فسفات و غیره است، تهدیدی بسیار خطرناک و شاید بیشتر از وجود کارخانه سرب و روی زنجان محسوب مي شود.
سلطانی وجود فلزات سنگین در فاضلاب های خانگی که از طریق چاه های جذبی دفع می شوند و نفوذ آنها به سفره های زیرزمینی را موجب آلودگی شدید منابع آبی دانست و گفت: به دليل اينكه قسمت عمده منابع تولید آب زنجان از طریق چاه های موجود آب شرب تامين مي شود و نظر به اینکه اثرات وجود اینگونه فلزات سنگین در دراز مدت آشکار مي شود، مسئولان بهداشتی باید به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند.


معاون درآمد آبفا تصريح كرد: خاصیت تصفیه کنندگی خاک برای مدت محدودی است و پس از مدتی این خاصیت زایل شده و فاضلاب های هدایت شده که به طور عموم دارای مواد ترکیبی با ماندگاری بالا است (شوینده ها و پاک کننده ها و سفید کننده ها) به طور مستقيم به این سفره ها راه پیدا کرده و موجب تشديد آلودگي آن مي شود.
به گفته وي، اگرچه با آزمایشات صورت گرفته هنوز مطلوبیت آب زنجان در حد استاندارد بوده و مبرا از موارد ذکر شده است اما در صورتیکه فکری بر دفع مناسب فاضلاب خانگی و عمومی نشود، سفره های زیرزمینی آلوده شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.
سلطانی در ادامه گفت: دفع روزانه حدود 50 هزار متر مکعب فاضلاب خانگي و عمومي در شهر زنجان از طریق 120 هزار چاه جذبی حفر شده که میانگین فاصله آنها در بعضی مناطق حتی به 50 متر نیز نمی رسد و یا هدایت قسمتی از فاضلاب از طریق کانالهای شهرداری به تنها رودخانه شهر زنگ خطری است که باید مسئولان شهر به آن توجه كرده و با اعمال مدیریت صحیح نسبت به دفع فاضلاب از طریق شبکه فاضلاب و انتقال آن به تصفیه خانه جدیت بیشتری نشان دهند. 
وي اظهار داشت: در شش ماهه سال جاری تعداد سه هزار انشعاب فاضلاب و در مجموع حدود هفت هزار انشعاب فاضلاب واگذار شده است و جمع آوری و هدایت آن به تصفیه خانه انجام مي شود اما با توجه به ظرفیت مدول اول تصفیه خانه فاضلاب زنجان که در دور دوم سفر ریاست جمهوري به استان با حضور وزیر نیروی وقت افتتاح شده  است، حمایت و استقبال بیشتری از سوی مردم فهیم زنجان را می طلبد تا خادمین آنها در این شرکت بتوانند هر چه بهتر و بیشتر به خدمات رسانی خود ادامه دهند. 

 

تصفیه خانه فاضلاب ابهر

تصفیه خانه فاضلاب ابهر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی به زودی به بهره برداری می رسد معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری زنجان با بيان اين عمليات اجرايي تصفيه خانه فاضلاب ابهر از سال 1377 آغاز شده است، تصريح كرد: اين طرح قرار است در افق سال 1405 جمعيتي بالغ بر 115 هزار و 921 نفر را تحت پوشش قرار دهد.
مهندس قياسي افزود : تصفیه خانه شهر ابهر از نوع "برکه تثبیت" با لاگون های هوا دهی ناقص است و ظرفیت تصفيه 14هزار و 320 متر مکعب آب را در شبانه روز  دارد.
معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری زنجان خاطرنشان كرد: شبکه فاضلاب اين شهر دارای یک واحد ایستگاه پمپاژ است که با نصب پمپ ها و ژنراتورهای طرح قابل بهره برداری است .
وی ادامه داد : طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر ابهر شامل شبکه فاضلابي به طول 95 کیلومتر و خط انتقالي به طول 25/4 كيلومتر است که تاکنون در بخش خط انتقال 100درصد و در بخش شبکه جمع آوری 72 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
قياسي با اشاره به اين كه دربسیاری از مناطق امکان واگذاری انشعاب فراهم شده است، مجتبی قیاسی هدف از اجرای شبکه فاضلاب را جمع آوری و هدایت آن به تصفیه خانه و افزایش کیفیت پساب به سطح استاندارد های تعیین شده دانست و اظهار داشت : این امر موجب کنترل آلودگی های ناشی از فاضلاب ، جلوگیری از آلودگی خاک و آب های زیرزمینی ، ایجاد فرصت های شغلی ، گسترش جنگل ها و پارک ها با استفاده از پساب و حذف هزینه های حفر و تخلیه چاه های جذبی خواهد شد .
وي در ادامه از آمادگي اين شركت براي نصب انشعاب در كوتاه ترين زمان ممكن خبر داد و خاطرنشان ساخت: این امرمستلزم همکاری و مشارکت بیشترمردم را مي طلبد.

 

ضور فعال شرکت آبفای استان زنجان در نمایشگاه سیمرغ استان

بمناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با دهه  فجر نمایشگاهی در مرکز استان بر پا شد شرکت آبفای استان زنجان نیز عملکرد و دستاوردهای سی ساله این شرکت را در سه دهه نظم مقدس جمهوری اسلامی و سه ساله دولت نهم به نمایش گذاشت . گفتنی است در این نمایشگاه عملکرد سی ساله آبفا به عنوان یکی از دستاورهای اساسی و زیر بنایی کشور و همچنین آمار و اطلاعات مربوط به فعالیتها و خدمات رسانی و انجام کارهای تاسیساتی بصورت بروشور _بنر و پوستر (آماری ، اطلاعاتی و نموداری ) به نمایش گذاشته شد همچنین نمونه لوازمات مورد استفاده در آبرسانی و کنترل کیفی و ماکت تصفیه خانه های آب و فاضلاب که در سفر دوم دولت نهم به استان به بهره برداری رسیده است در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفت و بازدید کنندگان  با توزیع لوازم آموزشی و بروشور در مورد آب و جمع آوری فاضلاب و مسابقه نقاشی برای کودکان مورد استقبال قرار گرفتند . لازم بذکر است که این نمایشگاه در محل دائمی برگزاری نمایشگاههای بین المللی استان (کاسپین ) با همکاری بیش از 104شرکت، ادارات کل و سازمانهای دولتی وخصوصی تشکیل و توسط امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و استاندار و مدیران کل و مسئولین نهادها وسازمانها و فرماندهان نظامی و انتظامی افتتاح شد . 

 

بازدید استاندارزنجان از سد تهم و سه پروژه مهم استان

دكتر رئوفي نژاد استاندار زنجان از سد تهم و سه پروژه بسيار مهم خط انتقال برق 63 كيلو ولت زنجان به طارم، پروژه انتقال گاز 12 اينچ زنجان به طارم و پروژه جاده تهم چورزق بازديد نمود.

استاندار زنجان در پايان اين بازديد، پروژه جاده تهم چورزق را يكي از پروژه هاي بسيار مهم استان ذكرنمود و تصريح داشت: اين پروژه علاوه بر اهميتي كه براي همشهريان دارد، يكي از تاكيدات هيئت دولت دردوم سفر رياست جمهوري به استان مي باشد.

وي در ادامه اين پروژه را بسيار فعال خواند و افزود: از مجموع 58 كيلومتر، 17 كيلومتر از طريق زنجان زير بار رفته ، 6 كيلومتر از سمت طارم و 10 كيلومتر نيز آماده آسفالت ريزي است.

وي همچنين به انجام تلاشهاي شبانه روزي در 23 كيلومتر باقي مانده از اين جاده اشاره نمود و اظهار اميدواري كرد: در صورت عمل به تعهدات از سوي وزارت راه تا پايان امسال شاهد بهره برداري از اين پروژه خواهيم بود.

ايشان در پايان پروژ هاي انتقال برق و گاز را از پروژه هاي مهم استان ذكر كرد و افزود با تلاش و برنامه ريزي هاي صورت گرفته اميدواريم با زمانبندي مشخص شاهد بهره برداري از اين پروژه ها باشيم.

 

کارگاه آموزشی تکنولوژیهای نوین

کارگاه آموزشی در بخش آب با رویکرد تکنولوزیهای نوین در رفع سریع اتفاقات شبکه های توزیع و خطوط انتقال آب در مورخه 10/08/88 در محل سالن کنفرانس این شرکت تشکیل شد .بنا به گزارش معاونت بهره برداری آبفای استان این کارگاه که با حضور مدیران و کارشناسان شرکت و ادارات تابعه برگزار شده بود توسط کارشناسان شرکت سیال پیوند تولید کننده کلمپ ها و بست های آببندی و تعمیراتی سرویس سریع ، صنایع آب و فاضلاب در خصوص نحوه استفاده بهینه از تولیدات این شرکت برگزار شد .شایان ذکر است که وجود چنین کارگاههای آموزشی برای آشنایی مدیران وکارکنان مربوطه ضروری می باشد

 
منوی اصلی
ترجمه
loading ?? ??? ????? …
سایتهای مرتبط
پرداخت الکترونیکی

پیغام روزانه
خدايا من بسوى تو بيزارى جويم در اين روز و روزهاى يكشنبه ديگر از شرك و بى دينى و دعايم را براى تو خالص مى كنم تا در معرض اجابت قرار گيرد و همچنان بر اطاعتت پايدارى مى كنم پس درود فرست بر محمّد (ص) بهترين خلق خود آنكه (مردم را) بسوى حقّانيتت خواند و مرا به عزّت تزلزل ناپذيرت عزيز گردان و به ديده ات كه هرگز نخوابد حفظ كن و ببريدن از خلق و توجه بسوى خودت كارم را به پايان رسان و عمرم را قرين به آمرزش به اتمام رسان كه همانا تويى آمرزنده مهربان .
آمار سایت
اعضا : 612
محتوا : 1759
لینک وب ها : 59
بازدیدکنندگان : 2079610
ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه
یا ذا الجلال و الاکرام