gototopgototop
نامگذاری سال 96

مقام معظم رهبری سال 1396را سال اقتصاد مقاومتی :تولید و اشتغال نامگذاری کردند .

ساعت و تقویم
امروز
 پنجشنبه , 23/آذر/1396
 Thursday , 14/December/2017
اوقات شرعی
مصرف بهینه آب در خانه

باید بدانیم که صرفه جویی و مصرف بهینه آب زمان خاصی ندارد و مصرف کنندگان باید در تمام اوقات روز الگوی مصرف بهینه را رعایت کنند. در این بین وزارت نیرو اقدام به ارایه چندین روش موثر در کاهش مصرف کرده است که به قرار زیر است:

با هر دقیقه دوش گرفتن بین 20 تا 40 لیتر آب مصرف می شود بنابر این بهتر است زمان مورد نیاز برای دوش گرفتن را کاهش دهیم و استفاده از وان را در دستور کار خود قرار دهیم.
مراقب خرابی سیفون توالت ها باشید چون در صورت خرابی، حدود 150 لیتر در شبانه روز آب هدر می رود.
چکه کردن و نشست آب از شیر و لوله ها منجر به هدر رفتن مقدار زیادی آب در هر 24 ساعت می شود پس همواره شیرها را بررسی و در صورت خرابی در مورد رفع این مشکل به تعویض واشر آنها اقدام کنید.
می توانیم با استفاده از یک لیوان آب دندان های خود را مسواک بزنیم و هنگام مسواک زدن جریان آب را قطع کنیم.
هنگام شستن میوه و سبزی شیر آب و راه خروجی ظرفشویی را بسته، آن را تا نیمه آب کرده، سپس سبزی و میوه را در آن بریزید و ضد عفونی کنید و در پایان آنها آبکشی کنید
باغچه را تنها در ساعات خنک روز آبیاری کنیم، این کار از رشد علف های هرز جلوگیری می کند و تبخیر آب را به حداقل می رساند
چند بطری آب آشامیدنی در یخچال بگذارید تا ناچار نشویم شیر آب را برای خنک شدن باز گذاشته و مقدار قابل توجهی آب را هدر دهیم.
برای شستن اتومبیل از چند سطل آب به جای شلنگ استفاده کنید.
. کولر آبی را بازدید کنیم و در صورت اتلاف آب شیرهای شناور با دوام و محکم به کار ببریم.
کارکردن کنتور در زمانی که همه شیرهای آب بسته است، دلیل اتلاف آب از لوله های داخل ساختمان است که در نتیجه آن مقدار زیادی آب به هدر رفته و هزینه گزاف آن را شما خواهید پرداخت.
انتخاب کننده قالب
نظرسنجی اقدامات شرکت
لطفا نظر خود را در خصوص اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان اعلام نمایید؟
 
نظرسنجی
سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
 
ارتباط با مدیر سایت
سال 96 سال اقتصادمقاومتی تولید-اشتغال مبارک باد خانه

صفحه اصلی

دیدار مدیر عامل آبفای استان با امام جمعه هیدج

مدیر عامل آبفای استان زنجان با امام جمعه هیدج دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات مربوطه به تبادل نظر پرداختند

مهندس مسلم پور نصرت در این دیدار که شهردار و رئیس شورای شهر و مدیر امور آبفای هیدج نیز حضور داشتند ضمن تشکر از امام جمعه و مسئولین محلی در امر ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب گفت : شرکت آبفای پیگیر مسائل و مشکلات تاسیسات آبرسانی شهر هیدج بوده و پیگیر پیشرفت فیزیکی مخزن در حال احداث میباشد .

امام جمعه هیدج نیز در این دیدار از عملکرد آبفای هیدج ابراز رضایت کردند و گفتند تاکنون اعتراض و شکایتی در خصوص عملکرد آبفا به ما ارائه نشده است .

سپس مهندس مسلم پور نصرت از مخزن در حال احداث هیدج و پمپاژ چاه شماره 2 بازدید کردند و از نزدیک از پیشرفت فیزیکی و چگونگی آبرسانی به مشترکین و مشکلات موجود قرار گرفتند .

وی همچنین از واحدهای در حال ساخت مسکن مهر نیز بازدید کرده و از نحوه آبرسانی به این واحدها مطلع گردیدند

لازم بذکر است مجتمع 224واحدی مسکن مهردر شهر هیدج در حال ساخت است که لوله گذاری آب شرب این مجتمع بطول 400متر و به قطر 110 در مدت یک هفته توسط آبفای هیدج انجام گرفته است

آخرین بروزرسانی (پنجشنبه, 08 دی 1390 ساعت 05:37)

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبر داد :پساب تصفیه خانه فاضلاب در حد استاندارد است و به محیط

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت : آبی که بصورت فاضلاب از طریق چاههای جذبی وارد زمین میشود آبهای زیرزمینی را آلوده میکند و این آلودگی در حدی است که سالیان متمادی طول میکشد احیاء شود ولی پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب در حد استاندارد است و به محیط زیست آسیبی نمیرساند و میتوانیم برای تغذیه آبهای زیرزمینی و غنی سازی منابع آبی استفاده کنیم .

مهندس مسلم پور نصرت در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آب به عنوان نیازهای اولیه زندگی است و فرهنگ نگهداری از آن باید در جامعه تقویت شود اظهار داشت : کشور ما به علت گستردگی و تنوع اقلیمی از نظر سرانه کمتر از یک سوم سرانه دنیا را بلحاظ بارشهای جوی و دسترسی به آبهای شیرین دارد و این نشان دهنده اهمیت آب میباشد .

وی افزود جوامع بشری تا وقتی که از نظر کمیت آب مشکل نداشت به مسائل زیست محیطی توجه نمی کرداما اکنون که بصورت جدی با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم باید سرعت عمل بیشتری به برنامه های خود در خصوص بهره برداری از فاضلاب و پساب ها بدهیم .

مدیر عامل آبفای استان با بیان اینکه بهره مندی از فاضلاب شهری در کشورهای پیشرفته بالاخص کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی بطور کامل اجرا شده است گفت : این شاخص در ایران 35 درصد و در استان زنجان به مرز 15 درصد رسیده است که با میانگین کشوری فاصله زیادی داریم .

 

وی در ادامه با اعلام این مطلب که هم اکنون 6 پروژه فاضلاب شهری در شهرهای زنجان ابهر ماهنشان خرمدره دندی و زرین آباد در حال اجرا میباشد یاد آور شد : تصفیه خانه فاضلاب زنجان در سه مدول به روش لجن فعال با هوادهی ممتد طراحی شده است که در مدول اول با ظرفیت 27 هزار و 648 متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت 125 هزار نفر، مدول دوم با ظرفیت 55 هزار 296 متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت 250 هزار نفر و نیز  مدول سوم با ظرفیت 27 هزار و 648 متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت 125 هزار نفر راه اندازی خواهد شد.

وی از شروع طرح مطالعاتی شبکه فاضلاب زنجان از سال 1371 خبر داد و گفت: طول کل شبکه 463  کیلومتر و طول کل خط انتقال km 5/4 بوده که اعتبار تخصیص یافته برای عملکرد اجرایی 300 میلیارد ریال مصوب برآورد شده است.

مهندس پور نصرت در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت ایجاد انشعابات جدید و پیوستن به تاسیسات فاضلاب شهری پرداخت و اظهار داشت : جلوگیری از آلودگی منابع آبهای سطحی ، زیر زمینی و حفاظت از منابع آب شرب ، ارتقاء سطح بهداشت عمومی و کاهش بیماری های ناشی از آلودگی آب ، حل معضل دفع بهداشتی فاضلاب منازل و ایجاد اشتغال ، جلوگیری از هدر رفتن نیروی کار و رسیدن به توسعه پایدار از اثرات ایجاد تاسیسات فاضلاب شهری است .

وی همچنین نبود رغبت مردم برای استقبال و مشارکت در نصب انشعاب فاضلاب از دغدغه های مهم آبفای استان دانست و گفت : آبفای استان با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در تلاش است رغبت مردم را برای استقبال و مشارکت در اجرای طرح را بیشتر کند و در این راستا تقسیط حق انشعاب و هزینه های اجرای انشعابات در زمانهای طولانی مدت 10 تا 36 ماهه از برنامه های شرکت است .

پور نصرت از امضاء تفاهم نامه با بانک صادرات برای پرداخت تسهیلات بانکی تا سقف 10 میلیون ریال با ضمانت و معرفی شرکت برای ترغیب مشترکین جهت نصب انشعاب فاضلاب خبر داد و متذکر شد : شرکت آبفا تا پایان امسال تبلیغات و اطلاع رسانی خود را در خصوص توجیه شهروندان برای وصل انشعابات فاضلاب خود به شبکه فاضلاب شهری ادامه میدهد ولی بعد از آن به اجبار و برای بهبود شرایط زیست محیطی در مناطقی که امکان وصل وجود دارد وتمکین نمی کنند بصورت قانونی برخورد می کند .

مدیر عامل آبفا با اشاره به اینکه بحث فاضلاب شهری یکی از مولفه های زندگی شهرنشینی است خاطر نشان کرد : استفاده از تاسیسات فاضلاب ایجاد شده به نفع مردم و محیط زیست است و با توجه به ثقلی بودن فاضلاب ووجود دریچه های برای بازدید در نقاط مختلف و در فاصله های کم اگر مورد بهره برداری قرار نگیرند به دلیل ریختن نخاله و اشغال و وصل انشعابات غیرمجاز مورد آسیب قرار میگیرد واگرگرفتگی درمنهولها ایجادشود در زمان بهره برداری پس زدگی فاضلاب را خواهیم داشت که چهره شهر را بسیار زشت میکند و هزینه احیاء آن هم بمراتب بیشتر از آب است و باید کل شبکه را شستشو داد و بازگشایی کرد که اینکار خدمات مارا تحت شعاع قرار میدهد.

مشکلات و موانع موجود برای توسعه و نصب انشعابات فاضلاب موضوعی دیگری بود که مدیر عامل آبفا در ادامه صحبتهایش به آن اشاره کرد و گفت : محدودیت صدور مجوز توسط شهرداری برای نصب انشعابات فاضلاب بخصوص در بافت قدیمی شهر جزو چالشهای آبفا برای توسعه این طرح است و علی رغم تاکیدات استاندار محترم استقبال نکردن شرکتها و ارگانهای دولتی برای نصب انشعاب فاضلاب موجب پیشرفت کند در اجرای طرح بوده و طبق دستور استاندار محترم مقرر گردیده هزینه اجرای انشعاب فاضلاب دستگاههای اجرایی از محل اعتبارات دستگاه مربوطه کسر و جهت اجرا به حساب شرکت آب و فاضلاب استان واریز گردد که با مکاتبات صورت گرفته پیگیر قضیه هستیم .

پورنصرت اجرای طرح فاضلاب در شهرهای قیدار، آببر، هیدج و صائین قلعه را جزو مصوبات دور دوم سفر هیئت محترم دولت به استان عنوان کرد و یادآور شد: برای اجرایی شدن این مصوبه مطالعات توجیه فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی طرح انجام شده و در حال حاضر، مطالعات مراحل اول و دوم در حال انجام است و طبق برنامه زمان بندی این مطالعات در سال جاری به اتمام خواهد رسید.

مدیر عامل آبفا با اعلام اینکه شروع مطالعات طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر زرین آباد از سال 1386 آغاز شده است، زمان شروع عملیات را سال 88 عنوان کرد و گفت: طول کل شبکه 23 کیلومتر بوده و طول کل خط انتقال آن یک کیلومتر برآورد شده است. به گفته وی، تصفیه خانه فاضلاب، با فرآیند لجن فعال با هوادهی گسترده به ظرفیت 1000 متر مکعب در شبانه روز و اجرای شبکه فاضلاب به طول 5 و نیم کیلومتر می باشد.

وی با اشاره به طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر زرین آباد،گفت: تصفیه خانه فاضلاب، با فرآیند لجن فعال با هوادهی گسترده به ظرفیت یک هزار متر مکعب در شبانه روز خواهد بود.

وی با اشاره به طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر ماهنشان افزود: شروع مطالعات این طرح از سال 1379 شروع شده و دوره طرح 25 ساله است که طول کل شبکه 22 کیلومتر و خط انتقال آن 450 کیلومتر عنوان شده است.

پورنصرت با اعلام اینکه در تصفیه خانه فاضلاب ماهنشان از فرآیند SBR بهره برده ایم،اضافه کرد:  ظرفیت تصفیه خانه 3 هزار و 400 متر مکعب در شبانه روز بوده و تنها از یک ایستگاه پمپاژ سود می بریم.

پورنصرت در ادامه صحبت هایش نیم نگاهی هم به عملیات اجرای طرح شبکه فاضلاب در شهرستان ابهر داشت و با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان با فرایند سیستم تلفیقی لاگون هوادهی و برکه تثبیت با حجم 14 هزار و 320 متر مکعب در شبانه روز خواهد بود،اظهار کرد: اجرای شبکه فاضلاب به طول 84 کیلومتر و اجرای خط انتقال به طول 25/4 کیلومتر و اجرای مدول اول تصفیه خانه و وارد مدار بهره برداری شدن از سال 1388 و ایستگاه پمپاژ با پیشرفت 85 درصد می باشد.

پورنصرت با اعلام اینکه برای احداث تاسیسات فاضلاب شهر خرمدره اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال تصویب شده است،اظهار کرد: تصفیه خانه فاضلاب خرمدره با فرآیند لجن فعال با هوادهی ممتد شامل 2 مدول برای جمعیتی معادل 80 هزار نفری طراحی شده است. به گفته وی، تملک زمین و شروع عملیات حصارکشی تصفیه خانه این شهرستان شروع شده و اجرای شبکه فاضلاب به طول 9 کیلومتر را در برنامه داریم.

آخرین بروزرسانی (پنجشنبه, 08 دی 1390 ساعت 05:44)

ادامه مطلب...

 

تیم فوتسال آبفای استان زنجان در مسابقات سراسری فوتسال «صنعت آب» برسکوی قهرمانی ایستاد

فوتسال آبفای استان زنجان در مسابقات سراسری برادران « صنعت آب » وزارت نیرو که به میزبانی شرکت توزیع برق کردستان در شهر سنندج برگزار شده بود شرکت و مقام اول این مسابقات را از آن خود کرد .

به گزارش روابط عمومی : در این رقابتها تیم فوتسال صنعت آب استان زنجان با ارائه بازیهای درخشان و غلبه بر حریفان خوش درخشید و به مقام قهرمانی رسید

قابل ذکر است این موفقیت به لطف ایزد توانا و تلاش و کوشش اعضاء تیم و همچنین حمایت بی شائبه و توجه ویژه مهندس پور نصرت ریاست هیات مدیره و مدیریت عامل شرکت و رئیس کمیته ورزش استانی وزارت نیرو حاصل گردید .

اسامی اعضاء تیم عبارتند از : آقایان مهدی کاظم پور ، سید مرتضی میری ، ابوسعید شریفی ، حسن قهرمانی ، احمدعلی غلام آزاد ، جمشید بصیر ، عباس حسنلو ، جمال براتی ، داوود اورنگی ، محمدرضا بیگدلی ایرج افشاری (سرپرست ) سید مرتضی (بهرام ) موسوی (مربی ) .

آخرین بروزرسانی (یکشنبه, 27 آذر 1390 ساعت 07:24)

 

حضور شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در دوازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری

دوازدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری که به منظور ایجاد فرصتی مناسب برای ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری صنعت آب و فاضلاب کشور بود در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برپا گردید.

شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز ضمن شرکت در این نمایشگاه با ارئه طرحهای تحقیقاتی و پژوهشی در دست اجراء و تجهیزات صنعتی و طرحهای ابتکاری در این نمایشگاه حضور فعال داشت.

در طول مدت برگزاری نمایشگاه آقای مهندس ثمره هاشمی مدیر عامل شرکت مهندسی کشور و معاون بهره برداری شرکت مهندسی و معاونت مالی و پشتیبانی شرکت مهندسی ضمن بازدید از نمایشگاه از غرفه آبفای زنجان هم بازدید به عمل آوردند و بطور کلی از طرحهای پژوهشی انجام گرفته در حوزه آب و فاضلاب ابراز خرسندی و رضایت نمودند.

قابل ذکر است کارشناسان مربوطه توضیحات لازم در خصوص طرحهای ارائه شده را به استحضار بازدیدکنندگان رساندند.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 29 آذر 1390 ساعت 05:58)

 

بمناسبت هفته امر بمعروف و نهی از منکر

 

 

امر به معروف و نهی از منکر، یعنی نگران سرنوشت دیگران و در اندیشه خوش بختی مردمان بودن. اسلام، آیین دیگرگرایی است و هرگز بی تفاوتی پیروان خود را درباره گرفتاری های دیگران روا ندانسته است و امر به معروف و نهی از منکر، یکی از نمونه های والای دیگرگرایی است. از نگاه آموزه های دینی، بالاترین نمونه دوستی و مهرورزی، به شکل امر به معروف و نهی از منکر نمود می یابد. حضرت علی علیه السلام در سخنی زیبا در این باره می فرماید: «بهترین برادرانت کسی است که تو را به راه هدایت راهنمایی کند، پرهیزکاری را برای تو فراهم آورد و تو را از پیروی خواهش های نفسانی بازدارد.» نیز فرمود: «باید دوست ترین انسان ها نزد تو کسی باشد که تو را به سوی بالیدن و بزرگ شدن راهنمایی کند و عیب هایت را به تو گوشزد کند».

 

 

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 08 آذر 1390 ساعت 05:25)

ادامه مطلب...

 
منوی اصلی
ترجمه
loading ?? ??? ????? …
سایتهای مرتبط
پرداخت الکترونیکی

پیغام روزانه
اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذى اَذْهَبَ اللَّيْلَ مُظْلِماً بِقُدْرَتِهِ وَ جاَّءَ بِالنَّهارُ مُبْصِراً بِرَحْمَتِهِ وَكَسانى ضِياَّئَهُ وَ اَنَا فى نِعْمَتِهِ اَللّهُمَّ فَكَما اَبْقَيْتَنى لَهُ فَاَبْقِنى لاِمْثالِهِ وَ صَلِّ عَلَى النَّبِىِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ لا تَفْجَعْنى فيهِ وَ فى غَيْرِهِ مِنَ اللَّيالى وَ الاْيّامِ بِارْتِكابِ الْمَحارِمِ وَ اكْتِسابِ الْمَأ ثِمِ وَ ارْزُقْنى خَيْرَهُ وَ خَيْرَ ما فيهِ وَخَيْرَ ما بَعْدَهُ وَ اصْرِفْ عَنّى شَرَّهُ وَ شَرَّ ما فيهِ وَ شَرَّما بَعْدَهُ اَللّهُمَّ اِنّى بِذِمَّةِ الاِْسْلامِ اَتَوَسَّلُ اِلَيْكَ وَ بِحُرْمَةِ الْقُرْآنِ اَعْتَمِدُ عَلَيْكَ وَ بِمُحَمَّدٍ الْمُصْطَفى صَلَّى اللّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ اَسْتَشْفِعُ لَدَيْكَ فَاعْرِفِ اللّهُمَّ ذِمَّتِىَ الَّتى رَجَوْتُ بِها قَضاَّءَ حاجَتى يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ اَللّهُمَّ اقْضِ لى فِى الْخَميسِ خَمْساً لا يَتَّسِعُ لَها اِلاّ كَرَمُكَ وَ لا يُطيقُها اِلاّ نِعَمُكَ سَلامَةً اَقْوى بِها عَلى طاعَتِكَ وَعِبادَةً اَسْتَحِقُّ بِها جَزيلَ مَثُوبَتِكَ وَ سَعَةً فِى الْحالِ مِنَ الرِّزْقِ الْحَلالِ وَ اَنْ تُؤْمِنَنى فى مَواقِفِ الْخَوْفِ بِاَمْنِكَ وَ تَجْعَلَنى مِنْ طَوارِقِ الْهُمُومِ وَالْغُمُومِ فى حِصْنِكَ وَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَاجْعَلْ تَوَسُّلى بِهِ شافِعاً يَوْمَ الْقِيمَةِ نافِعاً اِنَّكَ اَنْتَ اَرْحَمُ الرّاحِمينَ.
آمار سایت
اعضا : 624
محتوا : 1864
لینک وب ها : 59
بازدیدکنندگان : 2116325
ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه
لا اله الا الله الملک الحق المبین