gototopgototop
نظرسنجی اقدامات شرکت
لطفا نظر خود را در خصوص اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان اعلام نمایید؟
 
سال 96 سال اقتصادمقاومتی تولید-اشتغال مبارک باد خانه

سالانه 15000 مشترک در استان زنجان به شبکه جمع آوری بهداشتی فاضلاب اضافه می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان:

سالانه 15000 مشترک در استان زنجان به شبکه جمع آوری بهداشتی فاضلاب اضافه می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان در حاشیه بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان از تاسیسات تصفیه خانه و آزمایشگاه مرکزی آب زنجان گفت:سرانه پوشش فاضلاب در زنجان نسبت به میانگین کشوری کمتر است و طبق برنامه ریزی های انجام شده در تلاش هستیم تا سالانه 15000 نفر به شبکه فاضلاب شهری در استان زنجان افزوده شود.

 

علیرضا جزء قاسمی همچنین اعلام کرد: اجرای شبکه فاضلاب در شهر های ابهر و ماهنشان با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر از اهمیت خاصی برخوردار است گفت: پروژه تکمیل تاسیسات فاضلاب ابهر به طول 70 کیلومتر شبکه و با اعتبار 400 میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر از ظرفیت بخش خصوصی در نهایت توان استفاده شده است افزود: با این وجود بازهم معضل کمبود اعتبارات بر روند اجرای پروژه ها سایه افکنده و نیازمند تزریق بودجه و اعتبار کافی به این شرکت هستیم.

مدیر عامل شرکت اب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به اینکه تامین آب شرب بیش از 700 هزار مشترک 21 شهر استان زنجان بسیار هزینه بر و دشوار می باشد افزود: این کار اکنون هر چند به سختی ولی بطور منظم صورت می پذیرد و تا کنون هیچ مشکلی چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی وجود نداشته است.

جزء قاسمی با اعلام اینکه با اعتبارات فعلی تنها میتوان 6 کیلومتر فاضلاب در شهر زنجان اجرا نمود گفت: تنها در شهر زنجان با توجه به توسعه شهر نیازمند اجرای 300 کیلومتر شبکه فاضلاب هستیم که با روند موجود تا بیش از چند دهه دیگر نیز عملیات اجرای فاضلاب در شهر زنجان تمام نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای عبور از بحران اعتبارات به مشارکت دادن بخش خصوصی روی آوردیم تصریح کرد: در سدد هستیم از طریق فاینانس داخلی 43 کیلومتر از شبکه فاضلاب زنجان توسط بخش خصوصی اجرا گردد و در حال حاضر در مرحله شناسایی سرمایه گذار هستیم

وی همچنین خاطر نشان ساخت: با شروع عملیات اجرایی قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش bot در تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان در مدتی کوتاه ظرفیت اسمی این تصفیه خانه به 410 هزار نفر خواهد رسید تا جمعیت شهر زنجان تحت پوشش کامل شبکه فاضلاب قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به کاهش 60 درصدی اعتبار ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر خرمدره در سال جاری گفت: تاسیسات فاضلاب در شهر خرمدره از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و نیازمند اختصاص ردیف های مالی جدید و افزایش اعتبارات می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با وضعیت موجود اعتباری عملا اجرای تصفیه خانه فاضلاب خرمدره متوقف و تنها شبکه فاضلاب در این شهر اجرا می شود گفت: امسال تمام بودجه ای که برای خرمدره اختصاص یافته یک میلیارد تومان است که این رقم بسیار پائین تر از حد انتظار می باشد.

وی با اشاره به اینکه تاسیسات فاضلاب دندی و زرین آباد نیز پیشرفت بیش از 70 درصدی داشته اند گفت: امسال به دلیل عدم تخصیص بودجه ، بهره برداری از این دو تصفیه خانه به سال بعد موکول شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان نیز در این نشست گفت:کار تامین آب آشامیدنی از حساسیت بالایی برخوردار است و باید برای حفظ و مدیریت در مصرف این نعمت خدادادی اقدامات جدی و اساسی انجام پذیرد.

طهماسبی گفت: آب یک نهاده بسیار گران قیمت است که با قیمتی نزدیک به رایگان به مشترکین عرضه می شود و باید در این خصوص یک تصمیم گیری اساسی گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه هم مردم و هم مسئولین باید به این حساسیت برسند که آب از ارزش فراوانی برخوردار است گفت: سرزمین ایران دارای کمترین میزان بارندگی و جزو کشورهای خشک با منابع بسیارمحدود آبی است که اگر وضعیت مصرف و قیمت گذاری آب به همین منوال ادامه یابد با بحران جدی در زمینه تامین آب مواجه خواهیم شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با تاکید بر اینکه دلیل تمام مصارف بی رویه آب در زمینه های مختلف عدم قیمت گذاری واقعی آب است گفت: سیستم کارشناسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کمک خواهد کرد تا ارزش گذاری و قیمت واقعی آب تعیین شود.

وی همچنین افزود: با قیمت گذاری آب علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب استاندارد بسیاری از فاکتور های زندگانی در کشور ارتقا یافته و رفاه مردم نیز به تبع آن افزایش خواهد یافت.

 

 
منوی اصلی
ترجمه
loading ?? ??? ????? …
سایتهای مرتبط
پرداخت الکترونیکی

پیغام روزانه
اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذى اَذْهَبَ اللَّيْلَ مُظْلِماً بِقُدْرَتِهِ وَ جاَّءَ بِالنَّهارُ مُبْصِراً بِرَحْمَتِهِ وَكَسانى ضِياَّئَهُ وَ اَنَا فى نِعْمَتِهِ اَللّهُمَّ فَكَما اَبْقَيْتَنى لَهُ فَاَبْقِنى لاِمْثالِهِ وَ صَلِّ عَلَى النَّبِىِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ لا تَفْجَعْنى فيهِ وَ فى غَيْرِهِ مِنَ اللَّيالى وَ الاْيّامِ بِارْتِكابِ الْمَحارِمِ وَ اكْتِسابِ الْمَأ ثِمِ وَ ارْزُقْنى خَيْرَهُ وَ خَيْرَ ما فيهِ وَخَيْرَ ما بَعْدَهُ وَ اصْرِفْ عَنّى شَرَّهُ وَ شَرَّ ما فيهِ وَ شَرَّما بَعْدَهُ اَللّهُمَّ اِنّى بِذِمَّةِ الاِْسْلامِ اَتَوَسَّلُ اِلَيْكَ وَ بِحُرْمَةِ الْقُرْآنِ اَعْتَمِدُ عَلَيْكَ وَ بِمُحَمَّدٍ الْمُصْطَفى صَلَّى اللّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ اَسْتَشْفِعُ لَدَيْكَ فَاعْرِفِ اللّهُمَّ ذِمَّتِىَ الَّتى رَجَوْتُ بِها قَضاَّءَ حاجَتى يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ اَللّهُمَّ اقْضِ لى فِى الْخَميسِ خَمْساً لا يَتَّسِعُ لَها اِلاّ كَرَمُكَ وَ لا يُطيقُها اِلاّ نِعَمُكَ سَلامَةً اَقْوى بِها عَلى طاعَتِكَ وَعِبادَةً اَسْتَحِقُّ بِها جَزيلَ مَثُوبَتِكَ وَ سَعَةً فِى الْحالِ مِنَ الرِّزْقِ الْحَلالِ وَ اَنْ تُؤْمِنَنى فى مَواقِفِ الْخَوْفِ بِاَمْنِكَ وَ تَجْعَلَنى مِنْ طَوارِقِ الْهُمُومِ وَالْغُمُومِ فى حِصْنِكَ وَصَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَاجْعَلْ تَوَسُّلى بِهِ شافِعاً يَوْمَ الْقِيمَةِ نافِعاً اِنَّكَ اَنْتَ اَرْحَمُ الرّاحِمينَ.
آمار سایت
اعضا : 624
محتوا : 1864
لینک وب ها : 59
بازدیدکنندگان : 2116325