gototopgototop
نظرسنجی اقدامات شرکت
لطفا نظر خود را در خصوص اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان اعلام نمایید؟
 
سال 96 سال اقتصادمقاومتی تولید-اشتغال مبارک باد خانه روابط عمومی

روابط عمومی

بمناسبت هفته امر بمعروف و نهی از منکر

 

 

امر به معروف و نهی از منکر، یعنی نگران سرنوشت دیگران و در اندیشه خوش بختی مردمان بودن. اسلام، آیین دیگرگرایی است و هرگز بی تفاوتی پیروان خود را درباره گرفتاری های دیگران روا ندانسته است و امر به معروف و نهی از منکر، یکی از نمونه های والای دیگرگرایی است. از نگاه آموزه های دینی، بالاترین نمونه دوستی و مهرورزی، به شکل امر به معروف و نهی از منکر نمود می یابد. حضرت علی علیه السلام در سخنی زیبا در این باره می فرماید: «بهترین برادرانت کسی است که تو را به راه هدایت راهنمایی کند، پرهیزکاری را برای تو فراهم آورد و تو را از پیروی خواهش های نفسانی بازدارد.» نیز فرمود: «باید دوست ترین انسان ها نزد تو کسی باشد که تو را به سوی بالیدن و بزرگ شدن راهنمایی کند و عیب هایت را به تو گوشزد کند».

 

 

ادامه مطلب...

 

پروژه جمع آوری فاضلاب مساکن مهر زنجان با حضور وزیر مسکن کلنگ زنی شد

طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب مساکن مهر زنجان با حضور وزیر مسکن و شهرسازی جناب آقای مهندس نیکزاد و دکتر رئوفی نزاد استاندار زنجان و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و جمعی از مسئولین استان کلنگ زنی گردید .

در این مراسم ابتدا مهندس سید هاشم حسینی راد مدیرعامل شرکت آبفا توضیحاتی اجمالی در خصوص مشخصات پروژه به سمع حاضرین رسانده و شمه ای از فعالیتهای شرکت را برای آنان بازگو کردند .

این طرح که در دو پروژه بزرگ مساکن مهر غرب و شرق برای تحت پوشش قراردادن 8167 واحد شامل لوله گذاری به طول 15 کیلومتر با برآورد اولیه اعتبار حدود 35600 میلیون ریال اجرا خواهد شد

شایان ذکر است ایجاد تاسیسات فاضلاب به عنوان یکی از تاسیسات زیر بنایی مهم شهری ، به عنوان نیازهای ضروری برای جوامع انسانی مطرح بوده و روز به روز بر اهمیت آن افزوده میشود .

 

جلسه انسجام بخشی صنعت آب و آبفا تشکیل شد

جلسه انسجام بخشی صنعت آب و آبفا با حضور مدیران عامل شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب روستایی و به میزبانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان جهت ارتباط و هماهنگی و انسجام سازنده برای بررسی و پیگیری مسائل صنعت و طرحهای توسعه استان برگزار شد .

ابتدا آقای مهندس حسینی راد مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گزارش مبسوطی از روند اجرای طرح فاضلاب شهرهای استان ارائه داده و بیان نمودند از 18 شهر تحت پوشش ، تصفیه خانه فاضلاب شهرزنجان از آبانماه 87 در دور اول سفر ریاست جمهوری و فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهرستان ابهر در دور سوم سفر ریاست جمهوری وارد مدار بهره برداری شده است چهار شهرستان خرمدره – زرین آباد – ماهنشان و دندی کارهای اجرایی شروع و در شهرهای خدابنده – صائین قلعه – هیدج و آببر در دست مطالعه و دریافت ردیف اعتباری است .

در بخش آب نیز در 18 شهر تابعه استان مجموعا 1400 کیلومتر شبکه آب شهری برقرار شده است .

سپس با عنایت به اهداف ستاد جلسه انسجام بخشی موانع و مشکلات پیش روی در شرکت آب و فاضلاب مطرح و بررسی شد و بنا به پیشنهادات مطروحه مقرر شد .

1- بر ایجاد مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان و با جمعیت 250هزارنفر و طرح موضوع در وزارت نیرو و پیگیری اعتبارات مورد نیاز تاکید شد .

2- تکمیل و اجرای شبکه فاضلاب شهر زنجان در مناطق مختلف شهر ( بدلیل مشکلات ناشی از بافت زمین و نفوذ آبهای سطحی ) و استفاده کامل از ظرفیت طراحی شده

3- طرح بازیافت فاضلاب و پساب به تناسب کاربری آن در صنعت و کشاورزی شناسائی شود .

4- کمیته پایش (روش پایش مستمر ) جهت حفاظت محیط زیست تشکیل شود .

5- تاکید بر حل مشکلات ردیفهای اعتباری طرحهای مطالعاتی در بخش آب و فاضلاب

6- بازبینی و بروز رسانی مطالعه شبکه آب شهر زنجان

7- بررسی کارشناسی تجمیع آزمایشگاههای آب و فاضلاب شهری- روستایی – آب منطقه ای و ارزیابی فنی و برون سپاری و نحوه واگذاری و عملیاتی طرح جهت اداره بصورت بخش خصوصی

 

معاونت درآمد وامور مشترکین آبفا گفت85 درصد از مردم افزایش آببهاء بین 30 الی 40 هزار ریال خواهند دا

آقای مهندس سلطانی در دومین جلسه ستاد هدفمند ی یارانه ها در آبفا که با حضور معاونین ، مدیران ستادی و مدیران ادارت تابعه برگزار شده بود گفت :" 85 درصد مردم استان در طبقه صفرتا 30 متر مکعب آب مصرف میکنند که افزایش آببهاء آنها بین 30 الی 40 هزار ریال خواهد بود و بقیه یعنی 15 درصد باید صرفه جویی بیشتری داشته باشند و مصرف خود را مدیریت کنند .

مهندس اردوان سلطانی معاونت درآمد و امور مشترکین ضمن اشاره به مطلب فوق اظهار داشت : قیمت آب بر اساس شاخص های کیفیت آب ، استحصال چاهها یا تصفیه خانه ها و بر اساس آمایش جغرافیایی هر استان تعیین شده است .

وی همچنین با بیان این که اصلاح قیمتها برای کل کشور بصورت پلکانی با پله های 5 متر مکعب در 10 پله اصلاح شده و محاسبات بر اساس مازاد پله ها انجام خواهد شد

معاونت درآمد و مشترکین آبفا جداسازی انشعابات کنتورهای فضای سبز و مجتمع ها و چند واحدیها را از کارهای مهم دانست و گفت شناسایی انشعابات غیر مجاز باید در اولویت کاری کلیه ادارات تایعه باشد و با هوشیاری و دقت لازم حافظ منابع مالی و بیت المال باشیم .

سلطانی گفت در حوزه بهره برداری باید هزینه های انرژی و مصرف را کاهش دهیم که این کار با کاهش دیماند در منابع تامین آب ، مدیریت شبکه توزیع ، رصد مخازن ذخیره و مسائل پرت آب و متعادل سازی فشار شبکه میسر خواهد بود.

وی تاکید کرد از تمام ظرفیت سامانه 122 بصورت شبانه روزی و مستمر استفاده شود تا اطلاع رسانی مناسب به مردم در اسرع وقت انجام گیرد .

و در پایان بیان نمودند که اطلاع رسانی تعرفه ها در اولین قبوض صادره بصورت بروشور یکسانی که در سطح کشور طراحی شده است خواهد بود همچنین قبوض ارسالی نیز در سطح کشور یکسان میباشد .

 

میزان تزریق کلر در شبکه توزیع بگونه ای است که استاندارد حفظ گردد

 

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای زنجان گفت

میزان تزریق کلر در شبکه توزیع بگونه ای است که استاندارد 2/0-8/0میلی گرم برلیتر حفظ گردد

مهندس عاشوری گفت :" میزان کلر تزریقی در مخازن ذخیره و منابع تامین آب بگونه ای است که پس از زمان ماند و طی مسیر منبع تا محل مصرف استاندارد کلر باقیمانده در شبکه توزیع بین اعداد 2/0-8/0 میلی گرم بر لیتر (ppm ) حفظ گردد .

مهندس علی عاشوری مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای استان زنجان با بیان مطلب فوق اظهار داشت : منابع تامین آب زیرزمینی یا به عبارتی چاههای عمیق عاری از هرگونه آلودگی میکربی است و درکدورت کمتر از( 1NTU) نیازی به عملیات کلرزنی ندارند ، تزریق مواد گند زدا صرفا به دلیل پتاسیل های بالقوه ، آلودگیهای ثانویه و اتفاقات خطوط انتقال و شبکه به عنوان مثال شکستگیها و به جهت اطمینان از سلامت آب مصرفی توسط مشترکین میباشد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد انحلال کلر در آب حتی در غلظت های بالا بیرنگ است و در برخی از مواقع بر اثر افزایش مصرف آب ( بویژه در برخی از مقاطع زمانی ) شبکه دچار افت فشار ناگهانی میشود در این شرایط مقداری هوا با آب مخلوط شده بطوری که آب خروجی از شیرهای منازل به حالت شیری رنگ مشاهده میشود در این مواقع بعد از سکون آب و خروج حبابهای هوا در حد چند ثانیه رنگ آب شفافیت خود را پیدا خواهد کرد بنابراین رنگ دوغی یا شیری آب مربوط به میزان بالای کلر نبوده و دلیلی برای نگرانی نخواهد بود .

 
مطالب بیشتر...
منوی اصلی
ترجمه
loading ?? ??? ????? …
سایتهای مرتبط
پرداخت الکترونیکی

پیغام روزانه
ستايش خاصّ خدايى است كه شب تار را به قدرتش برد و روز روشن را به رحمت خويش بياورد و روشنى روز را درآن حال كه مستغرق نعمتش بودم دربرم كرد .
آمار سایت
اعضا : 624
محتوا : 1864
لینک وب ها : 59
بازدیدکنندگان : 2116312